Usługi Zdrowie

Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie każde schorzenia zębów możemy zlikwidować zwykłymi metodami. Jeśli są one niewystarczające, ostatnim wyjściem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku konieczności wstawienia implantów lub koron, znacznych uszkodzeń zębów, uszkodzonych kości i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu owrzodzenia bądź guzy. Jakie techniki są zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Chirurg stomatolog – terapia

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W razie dużych ubytków lub pacjentów po złamaniach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – oraz regeneracją chorych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Dobrze zatem napisać kilka zdań o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, by stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia i, co najważniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma także atmosfera w poradni i stosunek stomatologa do chorych – sporo powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, a te znajdziemy między innymi w sieci bądź wśród bliskich.