Usługi

Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Niektóre śmieci nie powinny trafić do typowego kosza na odpady komunalne. Powody tych zakazów bywają przeróżne – niekiedy odpady mają za duże wymiary, innym razem zakazują tego wprowadzone w naszym kraju przepisy. Jak poradzić sobie z tymi kłopotliwymi odpadami? Powinniśmy przetransportować je do gminnego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi pracować co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w najsilniej zaludnionych miejscowościach możemy czasem wybrać spośród kilku punktów. Niestety to rozwiązanie przydatne jest tylko dla osób, które mają dużą ilość wolnego czasu oraz własne auto znaczną ilością niezagospodarowanego czasu oraz własnym samochodem. Reszta najlepiej uczyni, stawiając na wynajem kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz renowacje – kiedy wypożyczyć kontener?

W trakcie wszelkiego rodzaju robót generowane są nietypowe odpady. Przeważnie są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – idzie z reguły o pokaźne ilości gruzu, a także opakowań po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera okaże się również świetnym wyjściem, jeśli zamierzamy opróżnić strych – w takim przypadku zmieścimy w nim wszelkie nieprzydatne od dawna niedziałające urządzenia, sprzęty i stare meble. Prace budowlane czy opróżnianie strychów będą jeszcze mniej uciążliwe, jeśli z okna mieszkania do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przetransportujemy odpady bez potrzeby częstego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Gdzie zamówić sprzątanie strychów i piwnic lub kontenerowy wywóz śmieci?

Sprzątanie strychów, ale także wywóz różnorodnych odpadów, to usługi oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o wybranej kubaturze, który ten w okresie wskazanym w umowie może zapełnić zalegającymi meblami bądź odpadami budowlanymi. Kontener jest w następnej kolejności wywożony z miejsca prac, a jego zawartość transportowana jest do punktu, w którym będzie zutylizowana zgodnie z obowiązującym prawem.