Usługi

Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Zajrzyj tu jeśli chcesz zamówić regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, jaka ma być realizowana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – aby słusznie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to znaczące!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, lecz też zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, aby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje kłopoty z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, warto na dodatek wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]