Usługi

Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Jesteś zainteresowany pełną ofertą lokalu na chrzciny? Nie zwlekaj! Zajrzyj na https://tinyurl.com/y3ojy4qd.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, stąd też starają się, by wszystko w ten dzień było dopracowane. Planowanie chrzcin może być jednak trudne, zwłaszcza gdy na imprezę zaprasza się dużą liczbę krewnych oraz przyjaciół. Niżej znajdziesz garść porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Planowanie chrzcin – poproś gości o konfirmację swojego przyjazdu

Niegdyś chrzciny miały miejsce wkrótce po narodzinach malucha, nierzadko nawet w tym samym dniu, z przyczyny dużej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzciny zamieniły się w ważny dzień nie tylko dla najbliższych dziecka, zatem są planowane przeważnie parę miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to spokojne rozważenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, jak wybór kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość, a także ojca i matki chrzestnych. Umawiając z parafią termin obrzędu zalecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również organizację dla nich poczęstunku oraz noclegu, jeśli będą jechać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach należy umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest wymagane do ustalenia ile osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się też podać do wiadomości, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście w głównej mierze stawiają na zabawki, aczkolwiek rodzicom większą radość sprawią praktyczne prezenty, jak np. ubranka, fotelik samochodowy lub wózek dla dziecka.

Lokal na chrzciny albo obiad w mieszkaniu – co wybrać?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny planowano przeważnie w domu rodziny malucha, w związku z tym nie każdy obecny podczas mszy w świątyni był zapraszany na uroczystą imprezę. Dziś normą jest już wspólny obiad dla znacznej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców. Sprawdzając propozycje lokali, gdzie można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują ślicznie przystrojone miejsce, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje jadłospis korespondujący z charakterem imprezy oraz który zagwarantuje rzetelną obsługę uczestników. Jeżeli sakrament odbędzie się w okresie letnim, polecamy znaleźć lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast nudzić się przy stoliku mogą harcować pośród zieleni, a fotograf czy rodzina zrobi przepiękne zdjęcia. kluczowy jest dodatkowo taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był szybki, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do zarezerwowanego noclegu czy domu.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]