opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków
Usługi

Opieka nad grobami

Oblicze miejsc spoczynku naszych bliskich jest wyrazem naszego szacunku. Nie zawsze jednak mamy chwilę, by się nimi zająć – także, kiedy groby położone są w tej samej miejscowości, gdzie żyjemy. Największe problemy zaczynają się zaś, jeśli naszych bliskich pożegnaliśmy w odległej miejscowości – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami z pewnością nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie sprawia to jednak, że miejsca spoczynku muszą pozostać zaniedbane – świetnym wyjściem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje taka usługa?

Popularność opieki nad grobami – skąd się bierze?

Na podobną usługę stawiają nie tylko ludzie, którym brak czasu – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym przedsiębiorstw łatwo znaleźć również osoby starsze, które na sprzątanie grobów zmarłych krewnych po prostu nie mogą sobie pozwolić. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko oferują także inne usługi, takie jak montaż siedzeń oraz pomoc w załatwieniu administracyjnych formalności lub poprawienia liter.

Ceny opieki nad grobami

Ceny, które będziemy musieli opłacić osobom opiekującym się nagrobkami naszych krewnych są bardzo różne. Zależą w szczególności od rodzaju pomocy – jeśli decydujemy się na jedynie jednorazowe czyszczenie, wydamy od trzydziestu od czterdziestu złotych. Gdy natomiast chcielibyśmy, by przedsiębiorstwo sprzątało grób regularnie, musimy pogodzić się z wydatkiem rzędu 400 PLN rocznie. Pamiętajmy, iż stawki uzależnione są również od rozmiarów grobów, a najbardziej kosztowne będzie czyszczenie rodzinnych grobowców.

Nasza siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]