Usługi

Naprawa lodówek – zostaw to profesjonaliście

Najczęstsze usterki lodówek to w szczególności za niskie temperatury, dokuczliwe postukiwanie oraz brak szczelności. Co istotne, takie awarie niekiedy biorą się po prostu z nieprawidłowego ustawienia – wówczas wystarczy jedynie przenieść urządzenie. Jeśli natomiast przyczyna usterki jest efektem eksploatacji części, niezbędna okaże się pomoc specjalisty. Ile za to zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek będzie dobrym pomysłem, a kiedy należy kupić inny produkt?

Naprawa lodówek – kiedy skorzystać?

Szczególnie zagrożonymi uszkodzeniem częściami lodówek są motor o sprężarka. Nierzadko ich przyczyną okazuje się nieprawidłowe używanie sprzętu. Do lodówki nie powinniśmy wszak wkładać produktów gorących, a otwierając ją należy pamiętać o tym, aby zamknąć drzwiczki. Jeżeli idzie o lodówki dla handlu, dobrze zastosować siłowniki. Zbyt niska wydajność silnika rzutuje także na pracę zamrażalnika. Nie zapominajmy, iż w przypadku zauważenia usterki nie należy serwisować lodówki samodzielnie. Znacznie lepiej postąpimy zlecając to fachowcom, zyskując tak gwarancję na wykonane naprawy.

Ile zapłacimy za naprawę lodówek?

Koszty naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną kwotę zapłacimy za wymianę gazu, inną za serwis termostatu, zaś jeszcze inną za wymianę sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, że są to urządzenia przemysłowe, ceny serwisu mogą okazać się wyższe. Niemniej jednak koszt naprawy najczęstszych awarii jest bardziej opłacalny niż kupno nowego sprzętu.