Usługi Zdrowie

Nakazane prawem badania wysokościowe

Na www.testypsychologiczne.com.pl sprawdzisz, kto oferuje badania wysokościowe Bielsko Biała.

Za pracę na wysokości uznaje się pracę wykonywaną na wysokości przekraczającej 3 metry ponad gruntem czy podłogą. Dotyczy to zatem robót głównie budowlanych, ale również pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków i osoby reprezentujące wiele innych zawodów. Na czym polegają te badania?

Co kontrolują badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami BHP powinna odbywać się z użytkowaniem odpowiednich akcesoriów, jest szczególnie niebezpieczna, w związku z tym badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy tego rodzaju nie powinny wykonywać osoby mające tendencje do zawrotów głowy, narzekające na kłopoty z równowagą bądź mające problemy ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi więc pełna diagnostyka z zakresu laryngologii (co ma wykryć kłopoty z równowagą i błędnikiem), okulistyki i neurologii. Badania wykonuje się poddając osobę badaną prostym testom przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń. W czasie badań można też zdiagnozować schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do pracy na wysokości, ich wykonanie ma więc szczególne znaczenie. Nie trzeba martwić się, iż niezbędne będzie poświęcenie na te badania dużo czasu, ponieważ jest możliwość przeprowadzenia wszystkich testów nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – termin ważności?

Badania wysokościowe należy przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie oznacza to, że wystarczy wykonać je tylko raz. Pamiętając, iż w czasie wykonywania pracy stan zdrowia może się pogorszyć, a także, iż tak stanowi prawo, badaniom tego typu trzeba poddawać się co dwa-trzy lata. Pracownicy, którzy mają więcej niż 50 lat, muszą natomiast przeprowadzać je rokrocznie.

Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]