Usługi Witryny internetowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu dla wordpress?

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, Joomla!, Mambo), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, ponieważ w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet hobbysta zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy mają umiejętności zbudują na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Dlaczego WordpPress jest obecnie popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył głównie jako oprogramowanie, na którym bez trudu i błyskawicznie można było założyć blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a ostatnimi czasy także sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale przeważnie osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw, a także administratorom portali społecznościowych. Podstawową zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość wykorzystania tysięcy szablonów, które pozwalają ekspresowo modyfikować design strony, oraz dostęp do podobnie dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w przekładzie stron, tworzeniu kopii zapasowych, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, wstawianiu formularzy bądź śledzeniu statystyk odwiedzin strony. Trzeba podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest za darmo! WordPress skupia potężną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również cykliczne aktualizacje systemu likwidujące luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć dostawcę hostingu na WordPress?

Poszukując hostingu strony dla WordPress należy zamówić go u dostawcy, który posiada usługę specjalnie dla tego systemu zarządzania treścią. Rekomendowany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z aktualnymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez ograniczenia transferu. Powinno się wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i skutecznych dysków SSD, regularnie tworzy backup danych, gwarantuje bezawaryjne działanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii oferuje dwudziestoczterogodzinne wsparcie techniczne. Nie bez wpływu jest również możliwość kupna i wdrożenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do kontroli działania serwera czy opcja dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o transparentny i rozważny cennik.