Usługi

Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę przyjęcia komunijnego w rozsądnej cenie.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, ponieważ to najczęściej pierwsza rzeczywiście wielka impreza dla rodziny, na której dziecko czuje, że wszystko skoncentrowane jest tylko na nim. W związku z tym rodzice starają się, żeby ten dzień utrwalił się na długo w jego pamięci.

Sala na komunię – szukaj od razu jak zostanie ustalony dzień wydarzenia

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na komunię rodzice muszą wiedzieć czy przyjmą rodzinę w swoim domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Przyjęcie gości w mieszkaniu jest zwykle opcją wtedy, jeśli planujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, jednakże to już nieczęste przypadki. Przyjęcia komunijne zmieniły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża niekiedy prawie setka gości, wskutek czego zwykle odbywają się w salach weselnych albo restauracjach. Jeśli planujemy zabukować pojemną salę, polecamy zacząć poszukiwania lokalu, natychmiast jak zostanie wyznaczony dzień sakramentu. W sezonie komunijnym dużym problemem może stać się także znalezienie dobrego dostawcy cateringu, w związku z tym zalecamy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu menu na komunie. Istotne jest także to, by lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny oraz komfortowy.

Organizacja komunii – o czym jeszcze pamiętać?

Rozważ zatrudnienie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszy obiad dla zaproszonych. Zwyczajem stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna więc wyróżniać się prześlicznymi, estetycznymi pomieszczeniami. Dodatkowym plusem będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, radzimy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy przyjęcia komunijnego kupią prezenty dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w negatywnie odbierane, jeśli napiszemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, przykładowo quada bądź zabawek militarnych.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]