Usługi

Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Prace w ogrodzie, sprzątanie strychu bądź piwnicy, odnowienie mieszkania, budowa czy też przebudowa domu – co łączy te, z pozoru kompletnie niezwiązane ze sobą czynności? W ich przypadku pojawiają się spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeśli nie mamy możliwości przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najlepiej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Oferująca go firma usługowa dostarcza do klienta kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie mogą zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest także często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, boisk, dróg wewnętrznych czy trawników.