Usługi

Jak rozwinąć kwalifikacje zawodowe? Postaw na profesjonalny coaching

Pod tym linkiem odnajdziesz najlepszą ofertę sesji coachingowych

Pełne spożytkowanie własnego potencjału może okazać się nie takie proste. Nieraz przyczyną trudności są kwestie psychologiczne, kiedy indziej po prostu brak nam motywacji. Niezależnie od powodu, tego rodzaju przeciwności bywają naprawdę uciążliwe i właściwie hamują rozwój zawodowy bądź osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich na własną rękę jest karkołomnie trudne, a nierzadko wręcz niewykonalne. Z tej przyczyny warto skorzystać z doświadczenia specjalistów. Tym bardziej, że techniki stosowane dzisiaj przez coachów w wielu kazusach są bardzo efektywnym narzędziem w przezwyciężaniu ograniczeń blokujących drogę do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie kwestie analizuje coach?

Praca z coachem winna zacząć się od wzajemnego poznania się obu stron. By pojawiły się zakładane efekty, na wstępie najistotniejsze jest niewątpliwie zbudowanie obopólnego zaufania i swoistego typu więzi. W toku początkowych spotkań – które można przeprowadzić przez telefon bądź za pośrednictwem rozpowszechnionych komunikatorów internetowych – coach pozna również kwalifikacje, zamierzenia i charakter swojego klienta, a także uzgodni z nim program działania. W toku współpracy zazwyczaj odbywa się kilka sesji coachingowych, trwających 1,5 godziny. Zamykające spotkanie jest z kolei sposobnością do ewaluacji działań i wypróbowania, na ile klient upora się z konkretnymi trudnościami w pojedynkę. To, jakie tematy będą rozpracowywane podczas sesji coachingowych jest zależne od priorytetów osoby zwracającej się o pomoc – może to być podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia bądź zwiększenie jego wydajności.

Czy warto skorzystać z coachingu?

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w różnych przypadkach. Jednym z najistotniejszych bodźców uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest chęć kompletnego zagospodarowania skrytego potencjału w celu rozszerzenia kwalifikacji zawodowych bądź personalnych. Coach psycholog potrafi także realnie wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, zwiększając poziom zadowolenia oraz ucząc, w jaki sposób redukować obawy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]