Usługi Zdrowie

Dentysta chirurg bezboleśnie wykona ekstrakcję zęba

Niektóre choroby zębów i dziąseł nie mogą być uleczone w trakcie standardowych zabiegów stomatologicznych. Gdy takie sposoby leczenia okazują się nieefektywne, stomatolog podejmuje decyzję o przystąpieniu do leczenia z wykorzystaniem technik chirurgii stomatologicznej. Chociaż ta nazwa dla przeważającej liczby pacjentów brzmi przerażająco, to współczesna medycyna dysponuje środkami i technologiami, które sprawiają, że nawet najbardziej złożone zabiegi są dla pacjenta zupełnie bezbolesne, a komplikacje należą do rzadkości.

Jakie zabiegi wykona dentysta chirurg?

Do zabiegów najczęściej wykonywanych przez chirurga stomatologa należą usunięcie części zębów (na przykład całych korzeni lub wierzchołków korzeni) oraz ich ekstrakcje. Takie zabiegi wykonuje się, gdy zęby są w złym stanie – przede wszystkim na skutek często powracających stanów zapalnych lub postępującej próchnicy. Dentysta chirurg zajmuje się ponadto podcinaniem wędzidełka, jak również zabiegami służącymi odbudowie poszczególnych części przyzębia – na przykład sterowaną regeneracją kości i tkanek miękkich. Do dentysty chirurga trzeba ponadto zgłosić się, aby przygotować jamę ustną do założenia protezy.

Chirurg dentysta a skuteczne znieczulenie

Zabiegi, na których skupia się chirurgia stomatologiczna jeszcze kilka lat temu mogły kojarzyć się z odczuwaniem bólu przez pacjenta. Obecnie jednakże dostępne są środki, skutecznie eliminujące niemiłe doznania. Ponadto pacjenci, którzy przeraźliwie boją się fotela dentystycznego, mogą otrzymać pomocnicze środki uspokajające, a nawet zdecydować się na zabieg przeprowadzony w stanie pełnej narkozy.