Sektor budowlany Usługi

Co powinieneś wiedzieć o projektach budowlanych?

Projekty budowlane Kraków. Zobacz, kto potrafi to przygotować

Ciężko wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż wzniesienie domu. Warto przy tym zdać sobie sprawę, iż nie jest to proste wyzwanie, zaś największe trudności związane są z załatwieniem najróżniejszych oficjalnych spraw. W pierwszej kolejności powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – zostanie ono wydane, kiedy okażemy projekt budowlany. Dokument musi zostać opracowany przez architekta, a jego zawartość regulują właściwe ustawy. Co więc musi zawierać? Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Co powinno być zawarte w projektach budowlanych?

Najważniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan musi być opracowany na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę i zawierać układ starszych i planowanych budynków oraz instalacji gazowych i wodociągowych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się także informacje o punkcie składowania śmieci, układzie roślin czy ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą poza tym posiadać projekty budowanych domów, a często również oświadczenia firm dostarczających wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach niezbędne okaże się również zawarcie wyników badań geologicznych.

Projekty budowlane – po co są?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że rozpoczęta budowa musi przebiegać w myśl planu ustalonego w owym projekcie, zaś wszelkie niezgodności mogą okazać się powodem jej niezatwierdzenia.

Nasza siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]