Ochrona i bezpieczeństwo Usługi Witryny internetowe

Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/ zamówisz usuwanie infekcji z WordPressa.

WordPress okazał się w minionych latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę stron oraz sklepów internetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się obecnie w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania witryny wirusem, nieodzowne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym rozpoznać zainfekowanego WordPressa?

Grafiki na stronieinternetowej zmieniły się nie przez Ciebie? Ze strony wychodzi niechciana poczta? Na stronie widnieją odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To zaledwie parę z możliwych objawów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich przypadkach potrzebne jest błyskawiczna reakcja, aby zlikwidować przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa zwykle przekracza wiedzę ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich najlepiej zlecić profesjonalistom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie wirusów ze strony www – gruntowny przegląd plików oraz baz danych strony

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych przeprowadzają kompleksowy przegląd plików i baz danych strony. Analizują kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek, a także pliki htaccess oraz wp-config. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo następnych ataków. Jeśli długookresowe zainfekowanie było powodem włączenia strony do wykazu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści mogą podjąć też konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Odwrócenie wszelkich następstw infekcji nie jest gwarancją, iż taki kazus nie powtórzy się za jakiś czas, dlatego ważne jest okresowe uaktualnianie WordPressa i stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]