Usługi z zakresu finansów

Ułatwienia dla firm – o mass collect

Więcej szczegółów o tym, co to takiego mass collect znajdziesz tu.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja mass collect jest de facto stosunkowo prosta. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który jest tym samym jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie sprawdza się tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc przykładowo w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach, a także wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (przelew z karty, przelew pocztowy bądź standardowy przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania manualnego, a zarazem na eliminację ewentualnych błędów, jakie mogą mieć miejsce w czasie tego procesu.

Mass collect także dla podmiotów obsługujących około 100 faktur

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i mBank) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie wystawia poniżej 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a zatem bieżące śledzenie przychodzących należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]