Usługi z zakresu finansów

Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można spłacić również te kredyty, które na skutek różnych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie pożyczki można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, ratalny, mieszkaniowy i gotówkowy. Dzięki konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie teraz nie tylko banki, ale także parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla kredytobiorcy warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.