Hobby i rozrywka Turystyka

Wycieczka w Alpy – niezapomniane przeżycia w europejskich górach

Jeśli ciekawi Cię dobra oferta wyprawy w Alpy, skieruj się na www.exploruj.pl.

Miłośnicy gór, którzy znają już dogłębnie wszelkie trasy w w Sudetach, w Karpatach czy w Górach Świętokrzyskich, koniec końców zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i wertują propozycje eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Wspaniałe szczyty Alp – marzenie wspinaczy z całego globu

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka krajów, między innymi Słowenię, Włochy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, to znaczy Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o których zdobyciu marzą wspinacze z całego globu, to np. Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Signalkuppe – 4554 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Piz Badile lub Aiguille du Dru. Alpy dzielą się na wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – wycieczki dla miłośników gór

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują polscy organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest wiele atrakcyjnych propozycji przeznaczonych dla entuzjastów gór o różnorodnym stopniu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale potrafią wykazać się optymalną kondycją fizyczną i nabyli już biegłość w jeździe na nartach, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można podnosić swoje umiejętności. Tym, którym zależy głównie na części szkoleniowej, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z podstaw prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym plusem takich wycieczek jest to, że odbywają się w małych, zazwyczaj siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na wnikliwą uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się oszałamiającym doznaniem, przynoszącym dumę z przełamywania własnych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]