Turystyka

Sri Lanka – wakacje marzeń dla miłośników egzotyki

Więcej szczegółów o Sri Lanka podróż uzyskasz tu

Chociaż nad Bałtykiem i w polskich Tatrach jest dużo malowniczych punktów, w których można w ciekawy sposób spędzić wczasy, nierzadko chcemy po prostu wyruszyć w jakieś odległe kraje i przenieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Idealnym posunięciem jest wyjazd do Azji, dlatego że tamtejsza tradycja oraz kultura są zupełnie inne od europejskich, zatem polskiemu podróżnikowi zapewnią niemało niesamowitych doznań. Taką poszerzającą horyzonty podróżą na pewno będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, gdyż to znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Sri Lanka – kraj pełny atrakcji historycznych oraz krajobrazowych

Sri Lanka to stosunkowo mały kraj umiejscowiony na Cejlonie oraz pobliskich drobniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, że wielu europejczyków za podstawową atrakcję uważa jej malownicze plaże oraz możliwość podziwiania jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon powszechnie kojarzony jest też z obszernych pól herbaty, której uprawa jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki Sri Lanki. Niemniej jednak jest to także państwo, które w swoim pokrytym dżunglą centrum chowa masa zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno zdumiewać, gdyż dzieje tego kraju sięgają więcej niż 3 tys. lat.

Co w takim razie warto zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni naturalnie odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek wielu religii, odwiedzić królewski ogród botaniczny i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni lub zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który słynie także ze swoich sambarów, guźców oraz niedźwiadków wargaczy. Nie można także spędzić wakacji na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak produkowana jest herbata i nie napić się choć raz najświeższego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie należy także przejechać się charakterystycznym lankijskim pociągiem.

Jak zorganizować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w dużej grupie turystów z większością modnych biur podróży, jednakże najwspanialsze wakacje na Cejlonie to te zaaranżowane w oparciu o nasze własne zainteresowania. Takie podróże szyte „na miarę” organizuje krakowskie biuro Relaksmisja, które czerpiąc ze swojego doświadczenia dostosuje program wakacji do wymagań każdego turysty.

Nasza siedziba:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]