Turystyka

Gdzie wybrać się na skitury?

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta skitur, skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam na ogół wyłącznie po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu spróbować skitur czy też wypraw na rakietach.

Skitury – rekomendowane jedynie dla obytych w górach osób

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych banalnym relaksem w góralskiej chacie i okazjonalnym zjazdem z popularniejszych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na doświadczanie ich uroków podczas stosunkowo wyczerpujących, a zarazem dających dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych butów i nart.

Gdzie wyjechać na skitury?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie świetnie poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypadów odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości ponad 4 tyś. m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa będzie właściwa do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na pomoc instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]