Kształcenie Tematyka żywnościowa

Kurs gotowania tylko pod okiem profesjonalisty

Szukasz bezkonkurencyjnej oferty kursu gotowania? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/

Samodzielne przyrządzanie dań w domu ma dużo plusów. Najważniejszym z nich jest głównie oszczędność pieniędzy – stołowanie się w domu bywa zwykle zdecydowanie tańsze aniżeli codzienne korzystanie z oferty lokali gastronomicznych. Tak samo ważna jest też radość wynikająca z przygotowania posiłku osobiście – zwłaszcza, gdy częstujemy nim przyjaciół lub rodzinę. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, iż gotując samemu wiemy dokładnie, co kładziemy na stół, co jest wyjątkowo ważne dla osób przechodzących dietę bądź wykluczających z jadłospisu konkretne składniki – na przykład mięso, laktozę czy cukier. Wymaga to jednak odpowiednich umiejętności – a te nie każdy posiada. Na szczęście można opanować je podczas kursów gotowania.

Kurs gotowania – dla kogo jest przeznaczony?

W ofercie firm przygotowujących warsztaty z gotowania znajdziemy rozmaite kursy – zarówno te adresowane do osób, które nie posiadają doświadczenia w gotowaniu, jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki w zawodowej gastronomii. Możliwości jest rzeczywiście co niemiara – od tematycznych szkoleń (m.in. z zakresu kuchni włoskiej lub food pairingu), przez te opracowane z myślą o kulinarnych hobbystach, aż po kursy dla dzieci. Żeby kurs gotowania dał należyte efekty, nadzwyczaj ważne jest to, aby był prowadzony przez fachowca. W związku z tym przed opłaceniem kursu powinno się dowiedzieć się, kim jest kucharz prowadzący szkolenie – które szkoły ukończyła, w których restauracjach pracowała, a także czy ma na koncie jakieś branżowe osiągnięcia.

Kursy gotowania – czego się nauczymy?

To, jaką wiedzę zdobędziemy w trakcie kursu gotowania, jest zależne w zasadzie od jego tematyki. Na szkoleniach przygotowanych dla dzieci poruszane są podstawowe kwestie, zaś intencją kursu nie jest nauczenie namacalnych umiejętności, a obudzenie w nich kulinarnej pasji i wyobraźni. Natomiast kursy dla dojrzałych miłośników gotowania są sposobnością do opanowania najważniejszych kulinarnych umiejętności, jak m.in. różnorodne sposoby obróbki termicznej mięsa, techniki krojenia bądź sztuka podawania potraw.

Nasza siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]