Sport i rekreacja Turystyka

Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Szukasz najlepszej oferty wypraw? Nie zwlekaj! Kliknij w to miejsce

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, że każdy – także absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane trudności mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie znaczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki

Ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy aranżują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]