trekking w dolomitach
Sport i rekreacja Turystyka

Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które położone są w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Naturalnie budzą one zachwyt, jednakże osoby, które chętnie praktykują ten rodzaj aktywności z czasem pragną poczuć znowu intensywne emocje płynące z ekskursji po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w polskich górach, skoro można zachwycać się porywającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – masyw górski, który trafił do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w Alpach Wapiennych, wyróżniają się znaczną liczbą baszt skalnych, turni i skalistych grani, które w trakcie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (o ile nie świata!), nic zatem dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują wysokie pionowe skalne ściany, niezwykle spadziste stoki i wiele urwisk, wytyczono w nich także dużo prostych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby uprawiające trekking.

Averau i szczyty Tre Cime – co warto podziwiać podczas trekkingu w Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu bez wątpienia zachwyci przeprawa przez te góry po via ferratach, to znaczy po szlakach, które są zaopatrzone w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, jak również procedur przemieszczania się po takim szlaku. Obeznani z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przeprawą po trasie na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu turystów bardzo forsowna, jednakże ten, kto weźmie w niej udział zapewne zapamięta ją do końca życia. W Dolomitach można spędzić też aktywnie zimowe miesiące, poruszając się po mniej spadzistych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Tre Cime oraz wierzchołkiem Averau.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]