Sport i rekreacja Turystyka

Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Aktualna oferta trekkingów

Wyprawy w góry przybierają rozmaite postaci. Od powolnych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie olbrzymi trud zyskujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swoich zdolności

Stopień trudności jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy wyróżniają 3 stopnie trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz co najmniej minimalnej praktyki w górach – np. w Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla uczestników ze znakomitą kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do trudnych warunków biwakowania podczas wielodniowej wędrówki.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju aktywności bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, sporą popularnością cieszą się wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]