Hobby i rozrywka Sport i rekreacja

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Szukasz najlepszej oferty tenisa dla dzieci Kraków? Nie czekaj! Kliknij w to miejsce

Aktywność ruchowa jest potrzebna i zalecana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią sport. Jak zachęcić je do wysiłku? Do wyboru mamy wiele ciekawych form, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko niebanalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą uczestniczyć w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, efektywną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Musimy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do treningu. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam wybór idealnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie wymiary powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Pomocne są również informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci poznają nowe osoby, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczestników, którzy wolą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie technikę gry dziecka i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasza siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]