Hobby i rozrywka Sport i rekreacja

Spływ pontonowy Dunajcem – emocjonująca rozrywka

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży popularna w naszym kraju od ponad stu lat i wciąż znajduje nowych sympatyków. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Daje on znacznie większe emocje niż spływ, a przy tym pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki nieosiągalne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie rzecz jasna umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Aby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej formie i lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak oszałamiające widoki. Spływ po Dunajcu to idealna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki należą bowiem do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet całej Europy. Rafting Dunajcem to również wspaniała alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż trasa obfitująca w liczne przeszkody i zakola dostarczy wielu niezapomnianych emocji.