Sport i rekreacja Turystyka

Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Zainteresowany Himalaje wyprawa? Zajrzyj tu.

Łańcuch Himalajów razem z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy wspomnieć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje są polem rywalizacji doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Problemy sprawia także samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Everestu lub Shishapangmy

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum albo Himalajach w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]