Sport i rekreacja Turystyka

Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Wycieczka Kilimandżaro - dowiedz się więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie wierzchołków gór to marzenie licznych globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Silnych przeżyć niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią zwłaszcza zanikające już lodowce, sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także przepiękne krajobrazy. W skład masywu wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymaga odpowiedniego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą charakteryzować się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 8 godzin każdego dnia.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko febris flava, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy również zrobić zapas medykamentów działające przeciwmalaryczne. Przed atakiem choroby uchroni także właściwa profilaktyka – stosowanie środków odstraszających insekty oraz zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]