Sport i rekreacja

Korty tenisowe – jakość obiektu jest ważna

Zajrzyj w to miejsce, jeżeli szukasz więcej wiadomości na temat kortów tenisowych Kraków

Miejsca kryte, wyposażone w zewnętrzne oświetlenie oraz całkowicie nowoczesne stanowią najbardziej popularne korty tenisowe. Obiekt taki musi zapewniać że adepci tenisa nie nabawią się ryzykownych obrażeń, na które najbardziej narażone są stawy i barki. Polecane, szczególnie dla sportowych laików, jest uczęszczanie na miejsca o powierzchni sprężystej. Wówczas gdy osiągniemy bardziej zaawansowane umiejętności możemy rozpocząć tenis na trudniejszej nawierzchni.

Jakość kortów tenisowych ma wpływ na bezpieczeństwo użytkowników

Korty tenisowe są niepowtarzalną okazją do wykorzystania wolnego popołudnia w aktywny sposób. Aktywność fizyczna znakomicie wpływa na zgrabną sylwetkę, lecz trzeba być świadomym tego, że tenis ziemny to dyscyplina wymagająca dużej krzepy, dokładności i talentu. U boku doświadczonego instruktora z pewnością wdrożymy się w tajniki tenisa ziemnego, chociaż początkowe kroki na korcie mogą być trudne. Niebezpieczeństwo wystąpienia kontuzji zminimalizujemy biorąc udział w treningach na dobrze wyposażonych kortach tenisowych. Możemy także grać na kortach zadaszonych, które przy tutejszych warunkach pogodowych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być sporym wydatkiem

Tenis ziemny od dekad uchodzi za bardzo prestiżowy. Pamiętajmy, że jest możliwość wypożyczenia niezbędnych piłeczek, zwłaszcza, że sport ten nie należy rzecz jasna do niekosztownych. Zatem jeśli myślimy o tym, żeby grać wyłącznie amatorsko wybierajmy takie korty tenisowe, które umożliwiają wypożyczenie rakiet tenisowych znakomitej klasy.

Nasza siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]