Sektor budowlany Zakupy

Zalety drzwi zewnętrznych drewnianych

Więcej o drzwiach zewnętrznych dwuskrzydłowych

Drzwi zewnętrzne spełniają kilka funkcji – strzegą przed wtargnięciem osób niepowołanych, oddzielają od szumu dobiegającego z ulicy oraz chronią mieszkanie przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe? Dlaczego warto zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne drewniane – komfort cieplny i trwałość

Zakup drzwi wejściowych to jeden z najważniejszych wybór, który musi dokonać każdy posiadacz mieszkania. Drewniane drzwi zewnętrzne od lat cieszą się ogromnym uznaniem, z uwagi na swoje cechy oraz solidność. Ekologiczny surowiec znakomicie się prezentuje i można go wykończyć na sporo sposobów. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi wejściowe cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, iż w mieszkaniu odczuwamy komfort termiczny, a przy tym opłaty za ogrzewanie są o wiele niższe. Kupując drzwi do domu trzeba wziąć pod uwagę modele o przekroju 92 mm lub 68 mm. Z uwagi na swoje właściwości znacznym powodzeniem cieszą się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo – nie odkształcają się i trudno je uszkodzić, dlatego wyśmienicie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi wejściowe są wyposażone w uszczelki najnowszej generacji.

Drzwi drewniane dwuskrzydłowe na wymiar

Producenci oferują również przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są zalecane w przypadku nietypowych otworów na drzwi. Z kolei drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to propozycja dla inwestorów, którzy kładą nacisk na niebanalny design. Jeśli szukamy drewnianych drzwi wejściowych dwuskrzydłowych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję firmie, która wykonuje nietypowe wzory na zlecenie, a jednocześnie gwarantuje wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych umieszcza się pięknie wyglądające szyby, na przykład witrażowe. Zamawiający mogą także wybierać spośród rozmaitych typów szyldów. Prócz zalet estetycznych, należy także zauważyć inne atuty, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Ciężko je sforsować, bowiem obecnie często zaopatruje się je w systemy antywłamaniowe. Gwarantuje to lokatorom właściwe bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe są wyposażone też wielopunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg drewniany lub aluminiowy. By chronić powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, w trakcie ich wytwarzania wykorzystuje się lakiery najlepszej jakości.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]