Sektor budowlany

Wynajem rusztowań budowlanych

Rusztowanie to konstrukcja bez której nie obędzie się żadna budowa. Dzięki niej wznoszą się nowe gmachy, a te już istniejące są poddawane renowacji. Sprawdźmy zatem, jak zbudowane są rusztowania i kiedy wymagane jest ich użycie.

Wynajem rusztowań – remonty domów prywatnych i zakładów produkcyjnych

Istnieje dużo kategorii rusztowań – m. in. modułowe, kozłowe, warszawskie, rurowo-złączkowe. Składają się one ze stojących komponentów, które łączą poziome moduły. Żeby rusztowanie zapewniało funkcjonalność i bezpieczeństwo, nieodzowne są również moduły takie jak stężenie ukośne, ocynkowane ramy i wysięgniki. Na tak przygotowanej strukturze można położyć specjalne pomosty. Rusztowania budowane są z rozmaitych materiałów oraz służą do różnych celów. Najczęściej używane są do prac budowlanych, za ich pomocą przeprowadzane są na przykład prace instalacyjne czy konserwatorskie. Powszechnie wykorzystywane są do remontowania budynków – obiektów sakralnych, filharmonii, domów jednorodzinnych, obiektów przeznaczenia publicznego. Używane są w branży energetycznej, przydają się również do renowacji wież czy mostów. Części składowe rusztowania zrobione są z aluminium oraz stopów metali.

Wynajem rusztowań – zleć to profesjonalistom

Na placu budowy priorytetowe jest bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że definicja rusztowania jest uregulowana polskim prawem – wymagają tego względy bezpieczeństwa. Kiedy więc rozpoczynamy budowę, powinniśmy przekazać to doświadczonym firmom, które wynajmują rusztowania. W takiej sytuacji zyskujemy gwarancję, że struktura będzie trwała oraz bezpieczna. Prace powinna wykonywać osoba odpowiednio przeszkolona. Na rynku działają firmy dzierżawiące, instalujące, a także rozbierające niezbędne elementy. Koszt usługi jest uzgadniany indywidualnie i jest uzależniony od metrażu, czasu dzierżawy oraz wykonanych prac montażowych.