Sektor budowlany

Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Jeśli chcesz nabyć szalunki stropowe, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/y42y5hxk

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Najczęściej stosuje się je w przypadku wylewania murów betonowych – wtenczas są one konieczne do tego, żeby nadać im należyty kształt i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się też w trakcie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie przelotów na okna, bramy oraz drzwi. W tym wpisie objaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jak inwestorzy mogą je nabyć.

Szalunki ze sklejki, metalu lub drewna

Najstarszym typem szalunków jest struktura utworzona z grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami ewentualnie desek drewnianych, która po zdemontowaniu może zostać użytkowana powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednakże ciężki – większość inwestorów oraz wykonawców wybiera zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do szybkiego i łatwego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się z drewna, sklejki bądź metalu, jak również zestawiać 2 albo 3 materiały. Najczęściej jednakże korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę scalają głowice ze stali lub aluminium, belki, narożniki i łączniki.

Wynajem szalunków – kiedy warto?

Firmy często zajmujące się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku brygad, które świadczą odmienne usługi czy inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących postawić pojedynczy obiekt. Kupno wszelkich modułów koniecznych do skonstruowania szalunku byłoby zupełnie nieopłacalne . Znacznie lepszym wyjściem będzie wynajęcie szalunków.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]