Sektor budowlany Zakupy

Rolety na wymiar, rzymskie, dzień i noc czy zaciemniające – które wybrać?

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przywykli do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, lecz także pozwala to regulować ilość promieni słonecznych docierających do pomieszczeń. Najczęściej do zakrywania okien używamy zasłon i firanek, jednak w ostatnich latach często wybieramy rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bogaty wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych i ściennych. W większości z nich zakupimy również wszelkie potrzebne akcesoria, tj. wsporniki ścienne i sufitowe, kółka z żabkami, karnisze metalowe czy rozety. W jednym sklepie jesteśmy w stanie skompletować pełen zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, ale nie nadają się dla osób cierpiących. Na roletach rzymskich łatwo osiadają drobinki kurzu, gdyż produkowane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a także w łazience. Te rolety mają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – o czym pamiętać

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i często zdarza się, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, aby dobrze obliczyć rozmiar okien, gdyż źle dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą mało estetyczne. Jeśli więc brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonaliście.