Sektor budowlany Zakupy

Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Elewacja domu jest szalenie ważna z co najmniej 2 pobudek. Po pierwsze – chroni konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i skrajnymi temperaturami. Po drugie natomiast w dużej mierze wpływa na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by wybór materiału na elewację dobrze przeanalizować by wybrać najlepszą opcję. Szczególnie godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego warto ją wybrać?

Cechy klinkierowej płytki elewacyjnej

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Kolejna zaleta płytki klinkierowej to duża odporność na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie sposób zapomnieć też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale się prezentują, a różnorodność oferowanych w sklepach deseni pozwala dobrać właściwy model do wiekowych i nowoczesnych domów. To dlatego płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane we współczesnym budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

Na rynku dostępne są 2 rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wyrabiane maszynowo oraz ręcznie. Poza tym elewacje klinkierowe dzielą się na te wytwarzane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, stosuje się przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie.