Sektor budowlany Zakupy

Orynnowanie dachu to istotny element jego konstrukcji

Jeśli chcesz nabyć systemy rynnowe, koniecznie wejdź na www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/

Systemy dachowe tworzy wiele modułów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak zakładanie systemów rynnowych. Co w takim razie winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich elementów jest tworzone?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu lub pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny metalowe, plastikowe albo PCV – co kupić?

W asortymencie dystrybutorów znajdziemy systemy rynnowe wykonane z różnych materiałów – między innymi z metalu czy też plastiku. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien warto zatem przedyskutować z fachowcem.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08