Sektor budowlany

Okna skrzynkowe – powrót klasyki

Zobacz, gdzie kupić okno skrzynkowe, wejdź na www.oknostol.com.pl

Okna skrzynkowe utożsamiamy w szczególności z wiekowymi obiektami. Nierzadko spotkać je można w starych gmachach, starych domkach lub pałacach. Dziś są one wytwarzane zwłaszcza z przeznaczeniem do założeniu w tego rodzaju, bo użycie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Warto jednak zauważyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są również we współczesnych obiektach. Tym bardziej, że obecne modele są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Okna skrzynkowe – budowa

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego rodzaju izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często podzielone są na czworo elementów – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i przed laty służyły do wentylowania wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach zbudowanych przed laty – między innymi domach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, powinny być zrobione z odpowiedniego materiału. Dotąd najczęściej wybierano sosnę czy modrzew, ale ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują także gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti okazują się bowiem znacznie bardziej odporne na wpływ wody, powietrza i skrajnych upałów.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]