Sektor budowlany

Okna drewniane – dlaczego warto je zmontować?

Dowiedz się więcej o oknach drewnianych na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wybieranym typem okien. Następnie zostały zastąpione przez modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale dziś na powrót doceniamy ich zalety. Dobrze zrobione oraz serwisowane okna drewniane są w stanie wszak posłużyć dłużej niż okna z PCV, przy czym ich zakup kosztować będzie porównywalną sumę. Oprócz tego w niektórych sytuacjach ich zastosowanie będzie konieczne – niekiedy zwyczajnie nie sposób postawić na któryś z bardziej nowoczesnych modeli. Kiedy zatem należy ich użyć? Z jakich materiałów są produkowane?

Wytwarzanie okien drewnianych

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z wyselekcjonowanych gatunków drewna. Obecnie najczęściej stosuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wodę oraz słońce, producenci okien coraz chętniej wybierają gatunki egzotyczne – meranti, mahoń oraz teak. Te ostatnie są trochę bardziej kosztowne, lecz warto zaznaczyć, iż potrzebują rzadszych napraw i łatwiej znoszą eksploatację w trudnych warunkach. Dla większości osób ich mocną stroną będzie także to, że często prezentują się bardziej interesująco niż te wykonane z krajowych gatunków drewna.

Okna drewniane – gdzie najlepiej zdadzą egzamin?

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla produktów z PCV – będą w porównaniu z nimi mniej kosztowne, a sprawują doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są też wykorzystywane do rewitalizacji zabytkowych obiektów. Wykorzystanie pozostałych surowców może bowiem prowadzić do problemów w kontaktach ze służbami budowlanymi – kończącymi się również dużymi grzywnami.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]