Sektor budowlany Zakupy

Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Jeśli chcesz nabyć kontener na odpady, koniecznie wejdź na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, gruz, złom, a także zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady dużych gabarytów

W przypadku ładunków o dużych gabarytach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są przede wszystkim dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]