Sektor budowlany Zakupy

Klinkierówka – idealna na ściany, komin i do innych projektów

Cegły elewacyjne to popularny element budowlany, który pełni funkcję dekoracyjną, jest nadzwyczaj odporny na uszkodzenia, a jednocześnie powoduje, że dom odróżnia się od pozostałych. Dlaczego cegła na elewację jest tak popularna i gdzie się jej używa? W jakich kolorach produkowany jest ozdobny klinkier?

Cegła elewacyjna – stosowanie

Naturalne cegły klinkierowe wywołują zachwyt swoim oryginalnym designem i mogą być wykorzystane zarówno na zewnątrz budynków, jak i w środku. Cegły elewacyjne wspaniale ozdabiają budynek, a także nadają mu ponadczasowy i klasyczny charakter. Ich chropowata powierzchnia świetnie sprawdza się na nieruchomościach utrzymanych zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Z kolei klinkier na komin charakteryzuje się dużą wytrzymałością i bardzo dobrze radzi sobie przy dużych wahaniach temperatur. Klinkierówka może też być użyta na ścianach wewnątrz domu, a także do stworzenia wytrzymałego i pięknego blatu czy obudowania kominka – możliwości jest wiele!

Klinkierowa cegła elewacyjna – bogactwo kolorów

Klinkierowa cegła elewacyjna charakteryzuje się odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne, trwałością oraz niską nasiąkliwością, co sprawia, że jest często używana w budownictwie. Aczkolwiek parametry techniczne to nie jedyne plusy, jakimi dysponuje cegła klinkierowa. Jej kolory pozwalają na osiągnięcie bardzo oryginalnego efektu wizualnego – cegły mogą osiągać odcień beżu, pomarańczu, brązu, żółci, czerwieni, a po dodaniu glinki o kontrastowej barwie także wiele innych, łącznie z różowym czy niebieskim. Taka elewacja prezentuje się wyjątkowo i sprawia, że budynek się wyróżnia!