Sektor budowlany

Kilka słów o budowie domów z bali

Dalsze informacje o budowie domów z bali na domygoralskie.com.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej prezentują się wyjątkowo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. Na skutek tego domy z bali nie wymagają wykonywania czasochłonnego i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które najczęściej generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego również pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach górskich i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są teraz chętnie budowane także w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, co sprawia, że są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być budowane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Decydując się na dom z bali, trzeba pamiętać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie wyjdą na jaw nieprzyjemne niespodzianki.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]