Sektor budowlany Zakupy

Impregnaty do drewna na zewnątrz – zastosowanie

Jeśli chcesz kupić oleje do drewna na zewnątrz, koniecznie sprawdź verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do konserwacji drewna to preparaty używane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się konserwować nimi meble?

Środki do pielęgnacji drewna – zastosowanie

Drewno to materiał nadający pomieszczeniu przytulnego charakteru. Stanowi ono surowiec popularnie używany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi). Dostępne na rynku środki do ochrony drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Znajdujące się na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także mnóstwo innych elementów. Tymczasem środki używane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Starannie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest w wyższym stopniu odporny na uszkodzenia i zużycie. Należy niemniej jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w należyty sposób – myć preparatami na bazie olejów i wosków.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]