Sektor budowlany

Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Chcesz kupić sklejkę szalunkową Kraków? Sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy komponent szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jednak na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić budynki z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki znajdują także zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego dziś wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – na ogół z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje też wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]