Sektor budowlany

Do czego są używane profile aluminiowe?

Dowiedz się więcej o profilach aluminiowych na https://metal-e.pl/pl/c/PROFILE-ALUMINIOWE/50.

Aluminium jest zaliczany do najchętniej stosowanych w architekturze surowców. Do jego plusów należy przede wszystkim niewielka gęstość, bo ta powoduje, że wykonywane z niego części nie są dużym obciążeniem – a to umożliwia wyprodukowanie wielu rozmaitych konstrukcji. Ma niestety pewną wadę – w stanie czystym nie jest bardzo odporne, dlatego w architekturze i pozostałych dziedzinach przemysłu wykorzystuje się zwłaszcza jego stopy, które charakteryzują się sporą odpornością przy zachowanej niedużej masie. W budownictwie najczęściej stosowanymi częściami są rury oraz profile aluminiowe. W jakich celach więc konkretnie się je wykorzystuje?

Najczęstsze przykłady wykorzystania profili aluminiowych

Profile aluminiowe to doskonały materiał do produkcji mobilnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się na przykład przenośne estrady, stoiska wystawiennicze, a także namioty dla sklepów czy na imprezy masowe. Na zainteresowanie nimi w największej mierze rzutuje ich nieznaczna masa i wytrzymałość, ale także prostota projektowania scen oraz to, iż bez trudu można nadać im potrzebny wygląd. Pozwalają na to innowacyjne metody czyli malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą być malowane farbą o wybranym kolorze na długi czas, gdyż naniesiona tak farba jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie poza tym sprawdzają się profile aluminiowe?

Oprócz konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są stosowane także w pozostałych branżach. Świetnie sprawdzają się jako części wszelkiego typu sprzętu sportowego, pojazdów lub maszyn. Profile aluminiowe są również wykorzystywane przez inżynierów w wojsku, przy wznoszeniu przeszklonych obiektów budowlanych, w produkcji ogrodzeń oraz balustrad, a poza tym w transporcie drogowym. Warto także nadmienić, iż profile aluminiowe są chętnie stosowane przez przedsiębiorstwa wytwarzające sprzęt RTV czy AGD.

Nasza siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]