Sektor budowlany

Co warto wiedzieć o projektach domów szkieletowych?

Potrzebujesz przygotować projekty domów szkieletowych? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na barteksitarski.pl

Domy szkieletowe, jak nietrudno się domyślić, wznoszone są na szkielecie. Jest on zrobiony z drewna i składa się ze bali oddzielonych od siebie o około 50 cm. Drewno musi uprzednio rzecz jasna zostać odpowiednio przygotowane – stosuje się po to preparaty owadobójcze, grzybobójcze oraz impregnaty. Najczęściej stosowanym gatunkiem jest świerk, który przed użyciem musi być starannie wysuszony i cięty ze wszystkich stron. Do szkieletu montowane są deski, a między nimi umieszcza się niepalne surowce izolacyjne – jak m. in. wata szklana. Dlaczego więc warto wybrać projekty domów szkieletowych? O jakich rzeczach nie należy zapominać przy wyborze projektanta?

Z jakich powodów warto zamówić projekty domów szkieletowych?

Ci, dla których najistotniejszy jest czas budowy, z pewnością będą cieszyć się z tego, że projekty domów szkieletowych zapewniają jej prędkie zakończenie. Zazwyczaj są one wszak wznoszone tylko w 90 dni, a poza fundamentami roboty nie będą zależne od warunków atmosferycznych. Stawiając na projekty domów szkieletowych zyskujemy też gwarancję, że do ogrzania budynku będzie zbędna spora ilość ciepła, co razem z ich trwałością sprawia, iż ceny użytkowania są dość nieduże. Powinniśmy wspomnieć również o tym, iż wykonane z drewna domy szkieletowe są absolutnie przyjazne dla przyrody.

Szukamy projektów domów szkieletowych

W czasie wyboru architekta najistotniejsze są na pewno projekty domów szkieletowych, jakie zrealizował wcześniej. Aby przekonać się, czy jego styl projektowania nam się podoba, wystarczy jedynie wejść na jego witrynę i przejrzeć jego wcześniejsze realizacje, a jeżeli się nam one spodobają – skontaktować się z twórcą, celem uzgodnienia dalszych detali projektu. Nie należy natomiast kierować się tylko kosztami wzniesienia domu – to bowiem wydatek na parę pokoleń.

Nasza siedziba:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]