Sektor budowlany

Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Kup akcesoria szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, rurki dystansowe, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i można je kupić w przystępnych cenach.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]