Informatyka Reklama i marketing

Parę słów o optymalizacji stron internetowych

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Jednak co można zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

Czym jest optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki poprawnie przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji strony internetowej?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się popularniejszy. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.