Informatyka Reklama i marketing

Optymalizacja dla urządzeń mobilnych kluczem do sukcesu strony

Powszechne używanie urządzeń mobilnych sprawia, że twórcy stron internetowych z większą ochotą przygotowują ich mobilne wersje. Jest to bardzo istotne ze względu na zwiększony ruch w Internecie pochodzący właśnie z urządzeń przenośnych. Zasada jest prosta: jeśli chcesz mieć większą liczbę użytkowników musisz stworzyć im jak najwygodniejsze warunki korzystania z Twojego serwisu. Dlatego właśnie niezbędna jest optymalizacja dla urządzeń mobilnych.

Optymalizacja dla urządzeń mobilnych – o czym powinieneś wiedzieć

Jest parę czynników, o których musimy pamiętać, przygotowując naszą stronę. Jeśli chcemy zastosować zasadę „mobile friendly”, która wpływa na to, czy nasza strona jest przyjazna dla użytkowników urządzeń mobilnych, co najważniejsze trzeba zadbać o to, aby strona wyświetlała się prawidłowo na ekranach o różnej rozdzielczości. Warto także zagwarantować szybkie wyświetlanie się zawartości serwisu. Użytkownikom mobilnym zależy przecież na sprawnym dostępie do informacji. Kolejnym podstawowym, ale niesamowicie ważnym elementem, jest czytelność. Projektując stronę z myślą o urządzeniach mobilnych powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią wielkość wszystkich elementów oraz odstępy między nimi. Przydatne jest również wykorzystywanie informacji o lokalizacji użytkownika. Dobrze, jeśli nasz portal wyświetla wiadomości o tym, co znajduje się najbliżej użytkownika.

Optymalizacja strony dla urządzeń mobilnych – skorzystaj z RWD

Zastosowanie tych na pewno przełoży się na zwiększenie ruchu na Twojej stronie. Osiągnąć to można na kilka sposobów. Możemy zastosować na swojej stronie zasady RWD (Responsive Web Design). Jest to rozwiązanie rekomendowane przez Google. W niektórych przypadkach nie jesteśmy w stanie zachować zupełnej responsywności. Wtedy warto pomyśleć o stworzeniu wersji strony dla urządzeń mobilnych. Jest to wyjście gorsze o tyle, że wymaga zastosowania innego adresu URL. Jeżeli nasza strona postawiona jest na CMS-ie, możemy po prostu skorzystać z odpowiednich wtyczek, które dostosują zawartość strony do urządzeń mobilnych. Optymalizacja strony dla urządzeń mobilnych, to w obecnej chwili obowiązek każdego webmastera.