Reklama i marketing

Oferta ekologicznych gadżetów wciąż się poszerza

W ostatnim dziesięcioleciu temat ekologii stał się jednym z głównych zagadnień, roztrząsanych w debacie publicznej. Potrzeba zmiany naszych nawyków związanych z racjonalnym zużyciem zasobów Ziemi, stopniowo przenika do każdego aspektu życia, także do świata promocji. Dzisiaj zarówno ogromne spółki, jak i drobne firmy, zmierzają do tego, aby stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one zademonstrować klientom w różnorodny sposób, również przez użycie w działaniach promocyjnych eko gadżetów.

Z czego wykonywane są eko gadżety reklamowe?

Ekologiczne gadżety to artykuły reklamowe, ale wyprodukowane z materiałów szybko degradowalnych albo przetworzonych. Są to także gadżety z naturalnych tkanin, które mają praktyczne zastosowanie i których obdarowany nimi klient nie wyrzuci zbyt szybko. Sprawia to, że korzystanie z nich w nikłym stopniu wyrządza szkodę naturze. Za eko gadżety reklamowe uważa się też te towary, które wyprodukowano z PP, czyli z polipropylenu. Pomimo, iż jest to polimer, bez trudu poddaje się on recyklingowi, z kolei kiedy już nie jest to możliwe, w trakcie jego rozpadu nie wytwarzają się szkodliwe gazy.

Eko gadżety reklamowe – co proponują dostawcy?

Można sądzić, że w ofercie hurtowni nieczęsto natrafia się duży katalog ekologicznych gadżetów reklamowych. To błędne założenie. Już sam asortyment odzieży reklamowej jest ogromny – nadruki zleca się na t-shirtach z bawełny, w różnorodnych krojach (dziecięcych, damskich oraz męskich), a także w wielu kolorach. Nadruki reklamowe umieszczane są na płóciennych lub bawełnianych torbach, dostępnych w formie tradycyjnych toreb na ramię, ale także np. plecaków-worków. Inne modne gadżety tego rodzaju to niewątpliwie długopisy, które mogą być wykonane ze zrolowanego papieru lub z bambusa, papierowe pojemniki na napoje, kosmetyczki oraz ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów.