Ochrona i bezpieczeństwo

Jaką rolę pełnią znaki BHP?

Jeśli szukasz znaków BHP, skieruj się na tę stronę.

W Polsce obowiązują bardzo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Obecnie przepisy BHP zwracają uwagę na wymóg odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je dostrzec?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi na przykład o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak a także przedszkola czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące postępowania w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są również instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z naprawdę często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma poprawne oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na wielu mechanizmach, których z powodu awarii nie można użytkować – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie użytkowane są także w przemyśle. Stosuje sięwówczas z reguły znaki o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Używane dzisiaj znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który doskonale znosi złe warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być stosowane nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – nadal pozostaną wyraźne. W wielu przypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one widoczne nawet przy niedostatecznym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia najmniejszych nawet problemów. Bez wątpienia poradzi sobie z tym każdy.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]