Kształcenie

Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Na digitalownia.pl przeczytasz wszystko, co warto wiedzieć o malarstwie cyfrowym.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu próbują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego i postaci korzystają przede wszystkim z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Znając te realia mnóstwo początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie stara się opanować znane programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla artystów

Istnieje sporo programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo że powstał jako narzędzie do obróbki fotografii, błyskawicznie został podstawowym softwarem game developerów i artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak m.in. Affinity Photo, Krita czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, farbami akwarelowymi bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Malarstwo cyfrowe – nauka z udziałem instruktora

Właściwie lekcje digital paintingu toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, aczkolwiek żeby rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie funkcje oprogramowania i ważne triki stosowania pędzli, rekomendujemy wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstaw działania programu. Kluczowe jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]