Instalacje dla przemysłu

Kable i przewody – skrzynka telekomunikacyjna

Jeśli chcesz nabyć skrzynkę telekomunikacyjną, skieruj się tutaj

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – reguluje to polskie prawo. U dystrybutorów znajdziemy wiele ich modeli, których struktura musi być dostosowana na każdą ewentualność. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – z wytrzymałego surowca

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z solidnego surowca i mieć odpowiednie otwory, które wspomagają wentylację oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. Na rynku znajdziemy kilka najważniejszych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na powietrzu, która musi być wytrzymała na ingerencje zwierząt oraz wysoką temperaturę. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się kluczowe przewody – takie jak skrętki koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, rozgałęźniki. Moduły wewnątrz skrzynki możemy zainstalować na przykład na paski rzepowe lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalne zasuwy

Ważnym czynnikiem jest także ochrona przed dostaniem się do szafki osób niepowołanych. W tym celu stosuje się specjalistyczne zasuwy. To istotne również w domu, w którym znajdują się małe dzieci. Nie zapominajmy również o zachowaniu porządku wewnątrz szafki – do tego celu montuje się profesjonalne komory. Na rynku znajdziemy wiele modeli szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że bez problemu dopasujemy je do indywidualnych potrzeb.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]